Francúzsko

Francúzko je jedna z mála kralovstiev ktoré majú tak klasifikovanú a dobrú armádu.Kampaň za Francúzsko je v Medieval II: Total War vhodná ako pre začiatnočníkov, tak aj pre Total War veteránov. Celá kampaň závisí od toho, ako začnete. Keďže na začiatku máte k dispozícii kvôli zastaralému feudalizmu len veľmi slabé jednotky a roztrúsené územia, hlavným cieľom je čo najskôr dobyť všetky okolité rebelské mestá a zjednotiť tak vašu krajinu. Na susedov sa spoliehať nedá, pretože či už Anglicko na severe, Nemci na východe, alebo Španieli na západe, každý z nich vás skôr či neskôr napadne. Nevýhoda tiež spočíva v značnej vojenskej prevahe okolitých krajín, ktorí sa k skutočným rytierom dopracujú omnoho skôr ako vy. Francúzské mestá však slušne zarábajú a ak sa vám prvých 20-25 ťahov podarí vydržať bez ujmy, tak nastane skutočná zábava. 

France

ZOZNAM ELITNÝCH JEDNOTIEK:

Pikynieri

Názov: Pikynieri
Počet vojakov: 150
Útok: 9+3
Obrana: 3
Cena za výcvik: 240 fl.

Popis: Píka je obojručná zbraň, podobná dlhej kopiji, pričom dosahuje dĺžku až 5-6 metrov. Vojaci s touto zbraňou sú postrachom pre jazdu, pretože z kopiji môžu za chvíľu utvoriť neprekonateľnú stenu a rýchlo rozbehnutý kôň, nemá proti takejto obrane žiadnu šancu. Jednotka sa objavuje v neskoršej fáze hry a za pomerne lacnú cenu zo štipkou stratéga (ktorého by ste v sebe pri takejto hre mali mať) dostanete veľmi veľa muziky avšak pozor na umelú inteligenciu … niekedy zbystrí a vtedy je schopná vpadnúť vám do bokov čo je pre tieto jednotky zdrucujúce kupujte ich po 5-6 jednotkách na obranu a robte z nich kruhy .

 

Pechota so sečnými helapartňamiNázov: Pechota so sečnými helapartňami
Počet vojakov: 120
Útok: 7+3
Obrana: 8
Cena za výcvik: 510 fl.

Popis: Helapartňa je sečná zbraň, podobná sekere na dlhej palici. Pri veľkom rozmachu dokáže vojaka zabiť jednou ranou. V rukách skúseného bojovníka je postrachom pre nepriateľa, pretože telesne zdatný vojak môže jednou ranou preseknúť nepriateľa napoly. Táto jednotka sa objavuje v pozdnej fáze hry a je dobra jak proti jazde tak proti pechota a je dobrá na blokovanie brány pri ochrane mesta. Je však pomerne drahá a preto zvážte situáciu a pokiaľ nemate ešte stáli príjem lepší sú pikenieri .

 

Peší dvorní rytieriNázov: Peší dvorní rytieri
Počet vojakov: 120
Útok: 13+3
Obrana: 22
Cena za výcvik: 610 fl.

Popis: Výkvet spoločenských vrstiev, praví rytieri stredoveku, ktorí obhajovali myšlienky rytierstva, odvahy a cti. Sú to veľmi silný a odhodlaní bojovníci a v bitke ich porazí máločo. Nosia kvalitné, ťažké zbrane a plátovú zbroj. Avšak sú ohroziteľný od zadu jazdov , a dobre na týchto ´´ironmanov´´ fungujú horiace šípy. Avšak dobrý stratég z armádov v ktorej su aspoň dve takéto jednotky dobije nejedno španielske alebo anglické mesto (Nemci majú lepších rytierov).

 

Strelci z kušeNázov: Strelci z kuše
Počet vojakov: 120
Útok na blízko: 6+1
Útok na diaľku: 9+1
Obrana: 8
Cena za výcvik: 330 fl.

Popis: Kuša je obľúbená zbraň vojakov stredoveku, vďaka jednoduchému výcviku. Má síce menší dostrel, ako luk a jej nabíjanie je dlhšie, ale spôsobuje väčšie zranenie ako luk. Títo vojaci už narozdiel od predchádzajúcich jednotiek nosia krúžkové brnenie, preto je možné ich použiť aj v boji z blízka, ale len s ľahkou pechotou.

 

 

AventurieriNázov: Aventurieri
Počet vojakov: 120
Útok na blízko: 11+1
Útok na diaľku: 14+3
Obrana: 15
Cena za výcvik: 690 fl.

Popis: Aventurieri – dobrodruhovia. Sú to vlastenecky založený vojaci, ktorý v boji používajú kušu. Nosia plátovú zbroj a nie sú stratení ani v boji z blízka, pretože nosia dlhý, jednoručný meč. Aventurieri sú vlastne z historického hľadiska Francúzska napodobenina španielskych Conquistadorov . Rovnako ako oni sú Aventurieri skvelí proti ľahkej pechote ,rytierom a indiánom .

Škótska gardaNázov: Škótska garda
Počet vojakov: 120
Útok na blízko: 12+3
Útok na diaľku: 9+3
Obrana: 17
Cena za výcvik: 750 fl.

Popis: Profesionálni lukostrelci francúzskej armády, Škóti ktorý dúfajú že ak sa pridajú ku Francúzom budú mať väčšiu šancu poraziť večného nepriateľa – Anglicko. Prešli kompletným výcvikom a dokážu bojovať na ďiaľku, aj v boji muža proti mužovi. Nosia dlhé luky, ktoré majú veľký dostrel a dlhý jednoručný meč, sú vlastne veľmi podobný ranným rytierom a zároveň je to prvá-posledná strelecká jednotka schopná vyrovnať sa Anglickým.

ČatáriNázov: Čatári
Počet vojakov: 80
Útok: 10+8
Obrana: 15
Cena za výcvik: 770 fl.

Popis: Hoci sú vycvičení z radov šľachty ako ťažký rytieri, sú to veľmi disciplinovaní profesionálni vojaci. Svojmu pánovi poskytuju stálu vojenskú podporu, kedykoľvek je potrebná, ale vzhľadom k ich vysokej cene si ich môžu dovoliť len bohaté štáty. Čo by pre vás nemusel byť tak veľký problém pretože už len dovoliť si budovu ktorá ich cvičí alebo už len dožiť sa obdobia kedy je je skvelý úspech .

KopijníciNázov: Kopijníci
Počet vojakov: 80
Útok: 13+8
Obrana: 16
Cena za výcvik: 930 fl.

Popis: Táto jednotka stojí pravdepodobne na najvyššom vývojovom stupni stredovekého jazdectva. Po desiatkach rokov skúseností je ich zbroj privedená k dokonalosti, hoci je ťažká, ale jej váha je dobre rozmiestnená, takže sa v nej jazdec môže dostatočne pohybovať. Vďaka tomu môže vojaka zabiť len dobre mierená strela z muškety. Avšak opakujem ak ste skutočný stratég neprídete ani o jedného muža ak v dobrom čase vpadnete do nepriateľských šíkov a potom utečiete .

SerpentineNázov: Serpentine
Počet vojakov: 40
Útok proti vojakom: 63
Útok proti budovám: 10
Obrana: 8
Cena za výcvik: 700 fl.

Popis: Serpentine, je delo ktoré dostalo názov podľa toho že jeho hlaveň pripomína hada. Trochu môže pripomínať dvanásť-librove delá z Napoleonských Vojen. Strieľa gule veľmi malých veľkostí, vďaka čomu sa dosť rýchlo nabíja. Pokiaľ sa vám Bazilisk zdá veľmi drahý , je podľa môjho názoru je Serpentine vďaka rýchlosti nabíjania aj premiestňovania najlepšou voľbou .

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>