TLK/ The Last Kingdoms

Tak toto tu ešte nebolo mód s obdobia pred bitkou u Hastingsu čiže pred rokom 1066.Pred rokom ktorý navždy zmenil Anglicko ! Tebe sa však ukazuje cesta ako zmeniť históriu ! Vyber si za niake zo Saských hrabstiev a bojuj proti Normanom a Vikingom ! Alebo si vyber za Normanov a zosaď nečestného Harolda . Je to len na tebe. Štáty v hre sú :

Vikingská kultúra:                                                                                         Kráľovstvo Dánske
Vikingstvo Hordaland
Vikingstvo Vestfold
                                                                                                      Vikingská Invázia ( nedá sa za nich hrať )                                                      

Anglo-Saská kultúra: 
Kráľovstvo Wessex
 Kráľovstvo Mercia
 Kráľovstvo Výchdoná Anglia
 Kráľovstvo Northumbria

Gaelická kultúra:
Kráľovstvo Connacht ( írsko ( stredné) )
 Kráľovstvo Munster ( írsko ( južné) )
Keltská kultúra:
Kráľovstvo Gwynedd ( Wales)
Kráľovstvo Alba 

Karolínsko-Normandská kultúra:
Východo-Frankská ríša
Vojvodstvo  Normandské 
 Vikingský rebeli / Saský rebeli / Keltský rebeli / Írsky rebeli / slobodný ľud. Download: The Last Kingdom                                                                A čo teraz ?  No predsa SCREENY :D

štáty a kultúry 

NORMANDSKÝ špeciálny pešiaci 

Bitka ( svelý screen :) )

mapa kampaňe 

Vikingské Národy

Dánske Kráľovstvo je perfektné hlavne pre začiatočníkov . Prečo, aj keď od začiatku máte veľký počet nepriaťelov , sú veľmy slabí na to aby sa od začiatku hry na vás púštali . Naviac máte pri sebe veľa rebelov ( Nórskych ) a tiež ste VIKINGSKOU veľmocou takže o dobrú armádu není núdza. Pozor na Frankov nesôr dokážu byť drsný . 

Vikingstvo Hordaland je veľmy tažký oriešok. My ho však rozlúskneme ! Hra za túto Nórsku(vikingskú ) frakciu môže byť až moc zaujímavá. Ako prvé obsaďte tie mestá na severe ( nemám pamäť na tie nórske názvy :D ). Potom sa vysporiadajte s vašim jediným nepraťelom s Vestfoldským vikingstvom. Potom si dlho šetrite armádu a pripravujte sa na Dánov. Vašou silou je lodstvo. Ste takmer za rovno z Vikingami ( inváziou ) .

Vikingstvo Vestfold je krajina vikingských šermiarov a lodníkov.   V tejto zemi sa stretáva kultúra keltská,karolínska ale hlavne tá vikingská preto je hra za túto frakciu ideálna pre každého. Vašimi jedinými nepriateľmi sú Hordalandský vikingovia ktorých sa radšej zo začiatku strante a užívajte si rebelov do okoľa ( ideálna je aj invázia na Britské ostrovy ). Vašou výhodou je poloha a obchodníctvo.

Vikingská invázia ( Vikings ). S týmito darebákmi som mal neľahké skúsenosti za Škótov ( kráľovstvo Alba ) . Proste sa okoľo roku 866 vylodia na Britských ostrovoch a príde vám toto : 

Vikingská invásia na Eoferwit ( aj stým obrázkom )

Túto správu neprehliadnite tak jak ja hneď začnite zbrojiť lebo prídu aj ku vám. Napríklad jak ku mne a narobili totálnu paseku v celom mojom kráľovstve :

A to bolo pred tým moje mesto . A teraz tam musím posielať vojská aby ho dobyli späť. Irónia čo :D . ( viac obrázkov z Vojne proti vikingskej invázií v sekcií SCREENSHOTS ) . Proste invázia Vikingov je ako Mongolská v klasike ( len horšia :D )

Anglo-saské Národy

Wesex je krajina kde sa rodia tí pravý drsný anglo-sasovia a Huskarlovia. Máte od začiatku neveľa miest ale veľa veľa prachou. A tak tiež veľkú a silnú armádu a toto keď dáte dokopy je to ako parný stroj (ide bez zastavenia) ktorý ničí rebelov. Chybička krásy je však to že zažijete jednu z najhorších vikingských invázií a preto vám hra už na začiatku uderí peknú ranu ! Račej makajte na plné obrátky lebo zuby si na vás budú brúsiť aj Normania . Výhodou je ťažká pechota.

Mercia je kráľovstvo pokoja, mieru a hojnosti . Prečo ? No nemusíte sa báť nájazdu Vikingov čo je jedno veľké hurá . Potom ste Obklopený zväčša rebelmi čo je tiež plus . A máte skvelé hospodárstvo a loďstvo čo je daľšie plus . Čo dodať ? Snať len to že je to jak pre nováčikov tak pre TW veteránov.

Východná Anglia sa v mnohom dá zrovnávať s Wesexom. Podobná armáda rodený anglo-sasi a skvelé no malinko chabé loďstvo. Perfektná poloha a útočné jednotky. Dobré je aj to že ste obklopený spojencami. Pozor na vikingovia ! Síce málo kedy ale zvyknú sa vylodiť aj tu. Výhodou je ľahká pechota.

Northumbria je štát založený Dánskymi Vikingami počas nájazdov. Za čas sa však od dánska tak vzdialili že sú súčasťou nie Vikingského ale Saského celku nazývaného Anglo-Saské Kráľovstvo. Kvôli tomu sa budete musieť vysporiadať s Vikingskou Inváziu ktorá má za úlohu vás dobyť a znova prevrátiť na Vikingou. Hájte vašu Anglo-Saskú česť ! Výhodou sú skvelé obranné jednotky.

Gaelické ( Írske ) Národy

Conacht je Írske staroveké kráľovstvo ktoré si medzi Írskymi klanmi získalo hodnosť veľ-kráľovstvo. Svoju hodnosť ale ako majú v erbe získali po meči. Jej vládcovia doteraz vládli strednému a južnému Írsku kruto ale ak si chceš ponechať moc daj si pozor, novo sa vytvorená silná a moderná Írska veľmoc Munster ti môže pekne zavariť. Výhodami sú : Dobré poľnohospodárstvo, loďstvo a ľahká pechota.

Munster je kráľovstvo zložené z niekoľko írskych nespokojných klanov ktoré nechcú nechať vládnuť Conacht-ovcov. Veď ich a sprav Írov štastných. Pozor ale na Vykingov. Máš totiž pri sebe veľa rebeľov. Tak čo trúfaš si ? Výhody: silná ťažká írska pechota.

Keltské Národy

Kráľovstvo Gwynedd je veľmocou ktorá vládne Walesu pevnou silou červeného a bieleho draka už dlhé a pevné roky a jej Anglo-Saský susedia sa jej boja ako keby to bolo totálne nová veľmoc. Preto s ňou každý drží aspoň neutralitu. Títo zbožný Kelti sa majú ako v bavlne a ich jedinou konkurenciou na južnom Britskom Ostrove  je Vikingská Invázia alebo na celom ostrove Škótsko ( kráľovstvo Alba). Výhody: Silná pechota a najlepšie lukostrelecké jednotky v hre.

Kráľovstvo Alba . Tak si hovorí spojené kráľovstvo Piktov a Škótov. Toto kráľovstvo nemá veľkosťou ale ani vo svete šermiarov žiadnu konkurenciu. Jediné s čím sa musíte vyrovnať je nepriateľstvo s Northumbriov. A neskôr aj z Inváziou Vikingou .Neskôr sa dopracujete k elitnej keltskej pechote ktorú nik iní v hre nemá . Výhody : skvelá keltská pechota .

Karolínsko-Normandské Národy

Východo-Franská ríša je najsilnejším štátom ( spolu z Vikingskou Inváziou a Normanmi )  v hre. Má skvelú jazdu a pechotu . Veľa rebelských miest a veľkú ríšu. Celá Franská ríša proste sila , francúzština a zase sila. Aj keď by sa podľa polohy dalo povedať že sú to skôr Nemci v armáde pociťujete že sú to Francúzi je to dačo čo v hre ešte nebolo. Radím vám od straňte Normanov! Výhody : poloha a pechota ( ťažká aj ľahká )

Normania sú štát ktorý je jak pre nováčikov tak pre TW veteránov. Od začiatku máte mesto Roune. Potom dobyte Paríž, Cean a to mesto vedľa Roune ( neviem názov :D ) . Keď sa dopracujete k rytierom s jazdectvu nič vás nezastaví. Ste totiž jediný štát ktorý tak profesionálne používa jazdectvo. Potom radím inváziu na Britské ostrovy. Výhody: Skvelé profesionálne jazdectvo . 

Dúfam že tento článok pomohol a ak ste si stiahli … Peknú hru :D

Komentáře: 6

  1. Zdravím,
    v prvom rade chcem pochváliť článok, fakt dobrá práca.
    Chcel by som sa ale spýtať prečo sa to momentálne nedá stiahnuť mód z vyššie uvedeného linku, vyhadzuje mi tam Error 404. Hľadal som to na nete ale nemôžem sa dopracovať k tomuto módu a po tomto článku som naň nadržaný ako nikdy :D
    Dík za odpoveď

  2. Zdravím, mohol by mi niekto pomôcť ohľadom inštalácie a downloadu ? Vyzerá to super rád by som si to zahral.

  3. Čaute borci, prosím Vás, chcem si stiahnuť tento mód ale linky nefungujú :( prosím nalepte sem aktívny odkaz……………….a tiež nejaké info o inštalácii prosím, stačí mať Kingdoms, alebo treba ešte nejaké vecičky ?……………..inak kurňa sa naňho teším, lebo neverím že na vianoce bude Terra Mathei :P……prosíííím chcem hrááááááááťťť, ja osm via nadržaný ako Rišo ! :D

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>